CREALITY Ender 5 Plus 3D Yazıcı
search
  • CREALITY Ender 5 Plus 3D Yazıcı
  • CREALITY Ender 5 Plus 3D Yazıcı
  • CREALITY Ender 5 Plus 3D Yazıcı

CREALITY Ender 5 Plus 3D Yazıcı

₺20.160,00
KDV dahil

Creality Ender 5 Plus profesyonellere layık, büyük baskı hacmine ihtiyaç duyan ev kullanıcıları ve profesyonellere üstün hizmet vermektedir. Sadece büyük baskı hacminin yanı sıra, birçok özeliği de bulunmaktadır. Otomatik tabla kalibrasyonu, dokunmatik ekran, çift motorlu z ekseni, filament sensörü gibi birçok özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Adet

 

Güvenlik Politikası

 

Teslimat politikası

 

İade politikası

Ender 5 Plus da diğer Creality yazıcıları gibi yarı montajlı olarak gelmektedir. Montaj kitapçığı ve videoları izleyerek çok kısa sürede montajı tamamlayıp baskı almaya başlayabilirsiniz.

Çift Z Motorlu Tabla

Ender 5 Plus modelinde gövde yapısı küp tasarımlı olması ile gövde çok daha stabil ve sağlam olmaktadır. Baskı tablasının büyük olması ve z ekseninde hareket etmesi için 4 adet destek ve 2 adet vidalı mil olması ile toplanda 6 adet mil bulunmaktadır. Bu sayının çok olması ile tablanın stabilitesi çok daha artmaktadır. Çift Z motorunun bulunması ile tablanın iki taraftan tam olarak eşit miktarda hareket etmesi tam olarak gerçekleştirilmektedir. Tek taraftan hareket ettirilen tablalar düzgün montajlanmaz ise hareket sırasında sallanma yapabilmektedir.

Otomatik Tabla Kalibrasyonu

Ender 5 Plus modelinde dahili olarak BL Touch sensörü ile birlikte gelmektedir. BL Touch sensörü tablanın nozzle a göre eğimini ölçmeye yarayan ve daha sonra “Mesh Levelling” denilen özellik ile baskı sırasında tablanın aktif olarak hareket ettirilmesi ile katman yüksekliğinin her noktada aynı olmasını sağlamaktadır.

Dokunmatik Ekran

Ender 5 Plus, çoğu 3d yazıcıda görmüş olduğumuz standart grafik LCD ekranlar yerine, 4.3 inc boyutunda dokunmatik ekran bulundurmaktadır. Dokunmatik ekran hoş bir görünüm katmasının yanı sıra, grafik lcdlere göre çok daha rahat kullanım sağlamaktadır. En basitinden nozzle sıcaklığını bile ayarlamak istediğimizde diğer modellerde ekranda bulunan butonu uzunca bir süre çevirmemiz gerekmektedir. Dokunmatik ekran da ise sayıyı tuşlayarak girmemiz mümkün olmaktadır.

Filament Sensörü

Baskı sırasında filament bitmesi nadir olsa da başımıza gelebilecek bir durumdur. Ya da bilinmeyen bir sebepten filamentin kopması gibi bir durumda olabilir. Filament sensörü bu gibi durumlar için hayat kurtarıcı bir özelliktir. Filament bitmesi durumunda yazıcı otomatik olarak kendini beklemeye alarak, yeni filament takılmasını beklemektedir.

Baskı Devam Özelliği

Creality firmasının önde gelen yazıcılarından aşina olduğumuz elektrik kesintisinde devam özelliğine Ender 5 Plus modeli de sahiptir. Bu özellik ile elektrik kesintisi durumlarında baskıyı en az zarar ile kurtarmak mümkün olabilmektedir. Baskı sırasında baskının kaldığı yeri sürekli olarak SD kart üzerine yazılmaktadır. Elektrik kesintisi olduğu durumlarda, yazıcı başlangıçta yarım kalmış bir baskının olup olmadığını kontrol ederek kendini başlatmaktadır. Eğer yarıda kalmış bir baskı olduğunu görürse, size baskıya devam et ya da iptal et seçeneği sunmaktadır. Devam et seçeneğini seçtiğinizde baskınız kaldığı yerden devam etmeye başlayacaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Baskı Teknolojisi: FDM

Baskı Hacmi: 350 x 350 x 400mm

Baskı Hassasiyeti: ±0.1mm

Nozzle Sayısı: 1

Nozzle Çapı: Standard 0.4mm

Nozzle Sıcaklığı: ≤260?

Filament: PLA/ABS/TPU/WOOD/COPPER/gradient, etc.

Filament Çapı: 1.75 mm

Baskı Tablası Sıcaklığı : ≤110

Elektrik Kesintisinden Sonra Devam:  Evet

Filament Sensörü:  Evet

Yazılım: Cura, Repeti-Host, Simplify3d

Dosya Formatı:  STL, Odj ve Slicing

Ekipman Boyutları :  632 x 666 x 619 mm

Paket Boyutları : 730 x 740 x 310 mm 

Dosya Formatı:  STL, Odj ve Slicing

Ekipman Ağırlığı : 18.2 kg

Paket Ağırlığı:  23.8 kg

 

5 Öğeler
Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.